משבר הדיור הנוכחי, משבר שבעקבותיו עלו המחירים באופן ניכר וצעירים רבים מצאו את עצמם בלי אופציה לרכישת דירה, הביאה לשתי תופעות אשר בנקודות מסוימות מתחברות. תופעה אחת, חברות בנייה וקבלנים מציעים דירות חדשות בהנחה, תופעה שנייה, יותר ויותר ישראלים ובפרט צעירים, לא מחפשים יותר דירות בערים במרכז הארץ אלא פונים לחפש בפריפריה הקרובה והרחוקה.

 

לפני שנגיע לשתי הנקודות הנ"ל ונסביר אותן, חשוב לומר, שהתהליכים האלה מתרחשים בעצמם, כלומר בלי יד מכוונת מלמעלה, ומצד שני, יש תהליכים שכן יש ניסיון לכוון אותם מלמעלה. כך למשל אנחנו יכולים לראות תוכניות דיור שונות שמתייחסות לשאלה כיצד אפשר לרכוש דירות בהנחה בראש העין, אז מצד אחד אנחנו נמצא כאן חברות שמציעות דירות כאלה בעצמן ומצד שני נמצא את משרד השיכון ומשרד האוצר יוצאים בתוכניות ומיזמים להורדת המחירים בישוב זה, כמו בישובים אחרים.

 

ראש העין היא דוגמא מובהקת לשתי התופעות עליהן דיברנו. מצד אחד, אפשר למצוא בה לא מעט דירות חדשות בהנחה. חברות רבות מקימות שכונות חדשות שלמות בעיר. הן בזכות העובדה שסביב ראש העין יש שטחים נרחבים שמאפשרים בנייה והן בזכות העובדה שמדובר בעיר שעברה שינוי תדמיתי עמוק, ונחשבת כיום לעיר של צעירים, בורגניים, עיר עם שכונות ליוצאי צבא, כלומר עיר שמכוונת להיות מפלט עבור אלה שלא מוצאים דירות במחירים נוחים ואיכות חיים בתנאים טובים בכפר סבא, רעננה, תל אביב, הרצליה ואפילו פתח תקווה.

 

כאמור אנחנו יכולים למצוא דירות בהנחה בראש העין וכן לא מעט צעירים שבוחרים להתגורר בה. העיר נמצאת קרוב לכביש 6, קרוב לכביש 4, מרחק נסיעה סביר לתל אביב, יש בה רכבת, וכן יש בה מרכז עסקים גדול שמהווה מקור פרנסה עבור לא מעט אנשים. במילים אחרות, כל מה שישוב פריפריאלי טיפוסי אמור לספק בשביל למשוך אליו משפחות וצעירים מהמטרופולינים הגדולים. כך אכן קורה בראש העין. זה מזכיר את מה שקורה בקרית גת, שם אפשר למצוא דירות במבצע בכרמי גת, שכונה חדשה שנבנית בעיר ומושכת אליה צעירים רבים מאותה סיבה.

 

לסיום, אם גם אתם מחפשים דירות חדשות בהנחה מחוץ למטרופולין של תל אביב, זה הזמן ליצור איתנו קשר. חברת דונה אחראית על בנייתן של שכונות חדשות רבות כולל שכונות עם דירות חדשות בהנחה או במבצע. אתם מוזמנים לפנות אלינו ולקבל את כל המידע.