פינוי בינוי

פינוי בינוי

הבניין כבר ישן, לא כולל ממ”ד ואולי אפילו מסוכן במקרה של רעידות אדמה? אם ככה ואם אתם שוקלים להתחיל בתהליך הארוך הנקרא פינוי בינוי, חשוב להבין ממה מורכב התהליך הזה, מה האחריות שלכם בתור דיירים, אילו אחריויות נופלות על צדדי ג’ ועוד. לכן, בדף הבא, ריכזנו עבורכם מספר דגשים שחשוב לקחת בחשבון כאשר שוקלים פינוי בינוי, נתחיל עם השלבים הראשונים בתהליך – קראו וגלו.

השלבים הראשונים בתהליך פינוי בינוי

אין ספק, בסיומו של תהליך, פינוי בינוי מקנה יתרונות חשובים במיוחד במדינה כמו ישראל. מצד אחד, פינוי בינוי כמעט תמיד יכלול גם בניית ממ”ד וכן בנייה של מבנה עמיד בפני רעידות אדמה. מצד שני, הערך של הנכס כמובן עולה. מה שנקרא מצב של WIN-WIN, כלומר אין מופסדים. אם כך, מה הקאץ’? ובכן, חשוב לדעת שהתהליך הוא סיזיפי, מורכב ונמשך לפעמים עד עשור או אפילו יותר. בשלבים הראשונים, יהיה עליכם לבצע את הפעולות הבאות:

  • כינוס דיירים – חשוב בשלב הראשון לכנס את הדיירים ולעדכן בדבר השיקול להתחיל בתהליך פינוי בינוי.
  • מציאת עו”ד – חשוב בשלב השני לאתר עורך דין פינוי בינוי או עו”ד תמ”א 38 2, כאשר תפקידו יהיה כמובן לייצג את האינטרסים של הדיירים.
  • מציאת יזם נדל”ן – חשוב למצוא את יזם הנדל”ן הנכון לפרויקט, מכיוון שיזמים כושלים עשויים להוביל לכך שהפרויקט פשוט ייתקע באמצע.
  • מציאת קבלן – הקבלן יכול להיות היזם עצמו, או שניתן לאתר קבלן מפתח נפרד אשר יהיה אחראי על שאר עבודות קבלנות המשנה בפרויקט.
  • הוצאת היתרים – תהליך הוצאת ההיתרים מתחיל עוד בשלב הראשון של כינוס אספת הדיירים, אז חשוב להתאזר בסבלנות עד קבלת כלל האישורים הנדרשים לפרויקט פינוי בינוי.

מה כולל תהליך של פינוי בינוי?

תהליך של פינוי בינוי, בין אם מתבצע בדירות מגורים או בנכסים מסוגים אחרים, כרוך במספר שלבים, כולל  הריסה של מבנה קיים ולאחר מכן בנייתו מחדש. עם זאת, ישנם מקרים שבהם הפרויקט יכלול גם את הבנייה של גורמים סביבתיים שונים, כמו למשל במקרים שהקבלן מתחייב לשפץ את הרחוב או את הגינה הציבורית שבה מתבצע פינוי בינוי לבניין מסוים. ברוב המקרים, פינוי בינוי יתבצע תחת השם תמ”א 38 2, מה שאומר שהמטרה של התהליך תהיה הריסה לשם בניית בניין עם ממ”ד ועם דירות גדולות יותר, מרפסות חדשות ועוד.

דירות למכירה בפרויקטים של דונה ברחבי הארץ

כאמור, התהליך של פינוי בינוי טומן בחובו בעיקר יתרונות כאשר מדובר על בנייני מגורים. זאת, מכיוון שהדיירים אמנם צריכים לשאת באי נוחות מסוימת במשך תקופה, אבל הם לבסוף זוכים בדירות חדשות מקבלן, עם מרפסות גדולות יותר ממה שהיו ועם ממ”ד. לכן, גם אם התהליך ארוך ומייגע, הוא לבסוף שווה את ההמתנה והסבלנות שתצטרכו לגלות במשך כמה שנים.

פרויקט דונה HADARIM בשוהם הוא אחת מהדוגמאות המוצלחות ביותר למה שניתן לעשות במסגרת של פרויקטים מסוג התחדשות עירונית, פינוי בינוי וכולי. בעודו נבנה בשכונת הדרים בשוהם, פרויקט זה מציע בנייני בוטיק ודירות גן, דירות 5 חדרים החל מ-128 מ”ר, דירות כפריות וסביבה פסטורלית במיוחד. מעוניינים לקבל מידע נוסף? ==> צרו קשר עם צוות דונה עבור ייעוץ נדל”ן ללא התחייבות.

כתבות דומות

פינוי בינוי ירושלים

פינוי בינוי ירושלים

מתעניינים לגבי פינוי בינוי ירושלים? בעולם פיתוח הנדל”ן בישראל וברחבי העולם, פרויקטים של פינוי בינוי לדירות למגורים הופכים יותר ויותר פופולריים, בעוד שבחלק מהמקרים פינוי בינוי יכול להתבצע גם במבנים של מסחר, תעשייה ועוד. מה חשוב לדעת לגבי פינוי בינוי בירושלים, ומה פרויקטים אלו כוללים?- קראו וגלו.

התחדשות עירונית ירושלים

התחדשות עירונית ירושלים

ישנם פרויקטים מסוגים שונים אשר מוגדרים כפרויקטים של התחדשות עירונית, כאשר אלו באים לידי ביטוי בחידוש מרקם המגורים הכללי של האזרחים. המטרה בפרויקטים אלו היא לחזק מבנים לשדרג שכונות מגורים, לחדש כבישים סלולים, בתי ספר, פארקים אזוריים ועוד. תחדשות עירונית בירושלים; מהו הפרויקט, מהם יתרונותיו ומה תשוב לדעת? – קראו כאן.