3000 דירות הוגרלו במודיעין בשכונת מורשת

3000 דירות הוגרלו במודיעין בשכונת מורשת

עבודות הפיתוח במודיעין מתעכבות, כולם ממתינים להנחיות העירייה — ובימים האחרונים פועל מטה הדיור במרץ בעניין ■ מתוך 59 אלף דירות שהוגרלו בתוכנית מחיר למשתכן, ל–31 אלף דירות עדיין אין היתרים, והזוכים אינם יודעים באילו דירות זכו ומתי הן יימסרו להם.

אלא שעד כה, מתוך כ 3,000- יחידות דיור ששווקו בעיר, רק כמה מאות מהן זכו להיתרי בנייה. חביבות לעיכובים הן עבודות הפיתוח שעדיין לא בוצעו בשכונת מורשת החדשה, וכן הנחיות מרחביות שהעירייה מבקשת להחיל על הפרויקטים החדשים.

בשבוע שעבר התחיל מטה הדיור, בראשות זאב בילסקי, לפעול בעניין: פגישה ראשונה של בילסקי עם כעשרה נציגים של החברות שבונות באזור התקיימה בימים האחרונים: ולפי הערכות, סדרת פגישות נוספות יתקיימו בתדירות גבוהה בתקופה הקרובה , במטרה לחלץ את פקק היתרי הבנייה שנוצר בשכונת מורשת.

שלום שי, מנכ״ל חברת דונה שזכתה במכרז לבנייה של כמחצית הדירות במקום, אמר העיכוב באישור התוכנית גורם לי נזק גדול. אני מעסיק הרבה עובדים ויש לי ציוד שמוכן לשימוש איש לא משלם לי בינתיים. המדינה מסרה לי את הקרקע לפני כמה חודשים, אבל אני לא יכול להתחייב לדיירים על מועד מסירה כל עוד אין לי תוכנית עבודה מאושרת ואני מתחיל לבנות.

לקובץ PDF  – לכתבה המלאה באתר דה מרקר

לכתבה הבאה

כתבות דומות

פינוי בינוי

פינוי בינוי

הבניין כבר ישן, לא כולל ממ”ד ואולי אפילו מסוכן במקרה של רעידות אדמה? אם ככה ואם אתם שוקלים להתחיל בתהליך הארוך הנקרא פינוי בינוי, חשוב להבין ממה מורכב התהליך הזה, מה האחריות שלכם בתור דיירים, אילו אחריויות נופלות על צדדי ג’ ועוד. לכן, בדף הבא, ריכזנו עבורכם מספר דגשים שחשוב לקחת בחשבון כאשר שוקלים פינוי בינוי, נתחיל עם השלבים הראשונים בתהליך – קראו וגלו.

פינוי בינוי ירושלים

פינוי בינוי ירושלים

מתעניינים לגבי פינוי בינוי ירושלים? בעולם פיתוח הנדל”ן בישראל וברחבי העולם, פרויקטים של פינוי בינוי לדירות למגורים הופכים יותר ויותר פופולריים, בעוד שבחלק מהמקרים פינוי בינוי יכול להתבצע גם במבנים של מסחר, תעשייה ועוד. מה חשוב לדעת לגבי פינוי בינוי בירושלים, ומה פרויקטים אלו כוללים?- קראו וגלו.